Jaké trendy koupelen budou kralovat v roce 2020?

Pokud jste se rozhodli letos pro stavbu vašeho vysněného domu nebo plánujete předělávku rozsáhlé koupelny
máme pro vás ty nejžhavější trendy přímo od oblíbených světových designérů, jako je
Courtney Hill Fertitta z Courtney Hill Interiors a Janice Barta z Barta Interiors.

Veľkým kúpeľniam bude kráľovať zeleň

Velkým koupelnám bude kralovat zeleň

Zeleň je součástí téměř každé jedné domácnosti a milovníky rostlin. A dokonce i ti, kteří nejsou fanoušky zeleně, určitě najdou kousek zeleně doma. Zeleň jako součást dekorace našeho domova i koupelny je nejen estetickou záležitostí, ale i vitalizující. Pročišťuje vzduch, zvyšuje hodnotu zdraví a ducha. Podle nejnovějších trendů interiérového designu je zeleňová výzdoba koupelen horká volba na rok 2020.

Zeleň bude úspěšná především ve velkých koupelnách

Zeleň do koupelny je vhodné umístit například při okraj vany, při umyvadla na desku nebo u okna, kde je lepší přístup světelných paprsků. Při hledání vhodných zelených rostlin je nejlepší variant použít rostliny, které nekvetou, daří se jim ve vlhčím prostředí a rostou do výšky, aby zbytečně nezabíraly prostor v koupelně. Při zařizování moderní koupelny se zelení vám určitě architekt či designér pomůže navrhnout rozmístění zeleně v prostoru, třeba však zvážit životnost květin a zda je v koupelně i přísun denního světla. Takže tropické rostliny nebo vlhko-milující zelené rostliny budou dokonalým doplňkem koupelny.

Trendem se stávají i mechové stěny

Posledních pár let můžeme sledovat trend, že majitelé restaurací, barů a jiných provozů si zpestřují svůj interiér zelení v podobě mechových stěn. Ty se dají efektivně využít na stěnu do koupelny jako mechový obraz. Přirozená vlhkost a každodenní používání koupelny jim zaručují, že budou prospívat. Díky svému minimalistickému zjevu, dokáží tak zpříjemnit a dotvořit dojem pohodlí v koupelně.

Černobílé koupelny budou kralovat trendem

Barevnost koupelen se poslední roky uzemňuje do přírodních zemitých barev, které se pro někoho mohou zdát až moc fádní, i přesto jsou předurčeny na dlouhodobé používání bez okoukanosti. Pokud hledáte dlouhodobou nadčasovost skvělá kombinace černo-bílé klasiky a nápaditosti je zde na dlouhá desetiletí. A jsou předurčeny být horkým favoritem koupelen na rok 2020.

Díky kreativitě architekta a šikovného mistra, víte vyčarovat díky uložení a kombinací formátů pouze ze dvou barev krásný design keramických obkladů, které dodávají jedinečný styl vzhledu celé koupelně. Černobílá klasika je vhodná nejen do elegantních moderních prostor, ale i do rustikálního interiéru.

Otevřený prostor

Trendem je hlavně vzdušnost a dostatečný prostor. Nastávající roky se přiklánějí přirozenosti nejen v kráse, ale i v designu interiérů - týká se to i koupelny. Doporučené jsou především velké formáty přírodních materiálů - především mramoru. Také trend sprchových koutů je o vzdušnosti v podobě otevřených sprchových koutů či Walk in sprchových koutů.

Vzdušnost v koupelně díky walk-in systému OASIS

Zakoupíte i u nás.

Walk in sprchové kúty
OASIS F3 80

Kombinovatelný systém pevných skel Walk-in systém

Walk in sprchové kúty
OASIS F1 80

Kombinovatelný systém pevných skel Walk-in systém

Walk in sprchové kúty
OASIS F2 25

Kombinovatelný systém pevných skel Walk-in systém