Jaké trendy koupelen budou kralovat v roce 2022?

Ak ste sa rozhodli tento rok pre stavbu vášho vysnívaného domu alebo plánujete prerábku rozsiahlej kúpeľne 
máme pre vás tie najhorúcejšie trendy priamo od obľúbených svetových dizajnérov, ako je 
Courtney Hill Fertitta z Courtney Hill Interiors a Janice Barta z Barta Interiors.

Velkým koupelnám bude královat zeleň

Zeleň je součástí téměř každé jedné domácnosti a milovníků rostlin. A dokonce i ti, kteří nejsou fanoušky zeleně, jistě najdou kousek zeleně doma. Zeleň jako součást dekorace našeho domova i koupelny jsou nejen estetickou záležitostí, ale také vitalizující. Pročišťuje vzduch, zvyšuje hodnotu zdraví a ducha. Podle nejnovějších trendů interiérového designu je zeleňová výzdoba koupelen horká volba pro rok 2020.

Zeleň bude úspěšná především ve velkých koupelnách

Zeleň do koupelny je vhodné umístit například u okraje vany, u umyvadla na desku nebo u okna, kde je lepší přístup světelných paprsků. Při hledání vhodných zelených rostlin je nejlepší variantou použít rostliny, které nekvetou, daří se jim ve vlhčím prostředí a rostou do výšky, aby zbytečné nezabíraly prostor v koupelně. Při zařizování moderní koupelny se zelení vám jistě architekt či designér pomůže navrhnout rozmístění zeleně v prostoru, je však třeba zvážit životnost květin a zda je v koupelně i přísun denního světla. Takže tropické rostliny nebo vlhko-milující zelené rostliny budou dokonalým doplňkem koupelny.Trendem se stávají i mechové stěny

Posledních pár let můžeme sledovat trend, že majitelé restaurací, barů a jiných pravázek si zpřestrují svůj interiér zelení v podobě mechových stěn. Ty lze efektivně využít na stěnu do koupelny jako mechový obraz. Přirozená vlhkost a každodenní používání koupelny jim zaručují, že budou prospívat. Díky svému minimalistickému zjevu, dokážou tak zpříjemnit a dotvořit dojem pohodlí v koupelně.

Černo-bílé koupelny budou královat trendem


Barevnost koupelen se poslední roky uzemňuje do přírodních zemitých barev, které se pro někoho mohou zdát až moc fádní, i přesto jsou předurčeny k dlouhodobému používání bez obezřetnosti. Pokud hledáte dlouhodobou nadčasovost skvělá kombinace černo-blelé klasiky a nápaditosti je zde na dlouhá desetiletí. A jsou předurčeny být horkým favoritem koupelen pro rok 2020.


Díky kreativitě architekta a šikovného mistra, umíte vyčarovat díky uložení a kombinaci formátů pouze ze dvou barev krásný design keramických obkladů, které dodávají jedinečný styl vzhledu celé koupelně. Černo-bílá klasika je vhodná nejen do elegentních moderních prostor, ale i do rustikálního interiéru.

Otevřený prostor

Trendem je hlavně vzdušnost a dostatečný prostor. Nastávající léta se přiklánějí přirozenosti nejen v kráse, ale iv designu interiérů - týká se to i koupelně. Doporučeny jsou především velké formáty přírodních materiálů – především mramoru. Také trend sprchových koutů je vzdušnosti v podobě otevřených sprchových koutů či Walk in sprchových koutů.

Vzdušnost v koupelně díky walk-in systému OASIS

Zakoupíte iu nás.