Moderní koupelny a trendy podzim/zima 2022

Nejen ve světě módy, ale i ve stavebnictví a v bytovém designu jsou trendy velmi proměnlivé a samotné bydlení podléhá trendům stále častěji než v minulosti. Nabízíme vám základní postřehy od světových designérů v koupelnových trendech, které stojí za pozornost.

Moderné kúpeľne - vane a nábytok do kúpeľne
Moderné kúpeľne - sprchové kúty a umývadlá
Moderné kúpeľne - sprchové kúty a umývadlá


Inspirujte se aktuálními trendy
pro vaše koupelny

1. MALÉ KOUPELNY MOHOU TAKÉ PODLÉHAT TRENDEM
Ne pouze velké koupelny, ale i ty malé v bytových domech mohou být designové a nadčasové. V malé koupelně tak můžete vytvořit nadčasový zážitkový prostor se všemi aktuálními vychytávkami a trendy.

2. NEUTRÁLNÍ PALETA BAREV V KOUPELNĚ
Zemité a jemné pískové barvy nikdy neomrzí a nestanou se záležitostí pouze jedné sezóny, na svém výsluní jsou už poměrně dlouhou dobu a každým rokem si drží své přední místo i v prodeji keramických obkladů. Barva zůstává, mění se pouze povrchová struktura keramiky ...

3. TMAVÉ AŽ ČERNÉ KOUPELNY SE ZLATÝMI DOPLŇKY
Tmavá až černá koupelna je symbolem maximálního luxusu a strohé elegantní linie. Vhodná je samozřejmě do velkých koupelen vzhledem ke skutečnosti, že může vyvolávat stísnění koupelnového prostoru. Takový odvážný design koupelny je vhodný kombinovat se zlatými či měděnými prvky koupelnových baterií, osvětlení a jiných doplňků.

4. MRAMOR V MALÉ I VE VELKÉ KOUPELNĚ
Ať už šedý nebo bílý velkoformátový mramor je úplným hitem této sezóny a očekává se jeho ustálení na nejbližší dlouhé období. Nastaly časy, kdy se může používat i do bytových koupelen a nejen pro velké rodinné domy. Mramor je oblíbený nejen v koupelnách, ale i v kuchyních za kuchyňskou linkou. Mramor je nadčasový, dá se použít v tradiční a také v moderní koupelně.

5. JEDINEČNÉ KOVY V KOUPELNĚ
Trendem pro tento rok je jednoznačně používání jiných než tradičních doplňků, jako baterie v barvě stříbra například. Tuto sezónu budou vládnout hlavně cín, měď a zlato (v kombinaci s černou koupelnou) ....

6. UMYVADLA DO OKNA
Tomuto trendu se na našem území zatím nedaří, protože developerské projekty nejsou řešeny s koupelnovým oknem přímo nad umyvadlem. I v moderních domech na našem území se zvykne používat koupelnové okno vysoko v sprchovém koutu, zatím pouze jako možnost ventilace, protože jde hlavně o soukromí domácích. V zahraničí se začíná tento trend pomalu uplatňovat, kde koupelny jsou orientovány do zahrady vedle ložnice. Je opravdu skvělé se po probuzení dívat přímo ven do zahrady a můžete tak maximálně využít denní světlo.

7. OTEVŘENÝ PROSTOR KOUPELEN
Otevřený prostor v ložnici bez jakýchkoliv bariér je horkým trendem na rok 2019. Tímto trendem podlehly i mnohé wellness hotely před několika lety a tento "Open Concept" si nachází i v Slovenských koupelnách uplatnění. Tak se může stát vaše koupelna oázou relaxace a klidu.

8. KERAMIKA Z PŘÍRODNÍCH MATERIÁLŮ
Absolutním trendem tohoto roku jsou obklady, dlažby, keramika, vany a dokonce i umyvadla z přírodních materiálů z kamene, či z keramiky, jsou však náročnější na údržbu. Při jemných zemitých barvách nechají tak vyniknout např. kameninové umyvadlo či vanu.