Na čistotě koupelny záleží. Používejte TEKNO.CAL

Uklizená a čistá domácnost patří k vizitkám každé hospodyňky. Nemusí to být právě její oblíbená činnost, avšak k pohodlnému bydlení je čistota velmi důležitá. A právě čištění koupelny nemusí být pro vás žádné utrpení, pokud jsou používány ty správné čisticí postupy a vhodné přípravky na čištění sprchových koutů, vany, umyvadla nebo keramických obkladů a dlažeb.

Čistá a hygienická kúpeľna je základ

Přírodní čištění koupelny

sprchového koutu, či keramických obkladů

Na internetu je zveřejněných množství ženských rad, jak vyčistit koupelnu přírodní cestou pomocí doma dostupných materiálů. Jde o použití pomocí citronů, sody, octa či některé dokonce pomocí svíčky. Často v domácnosti při čištění koupelny je používána ekologická kombinace s octem a sodou. Tato kombinace dokáže povrch koupelny nejen dezinfikovat, ale dodává jí i zářivý lesk.

Mechanické čištění koupelny

Mezi přírodní metody čištění koupelny můžeme řadit i čištění mechanické pomocí parního čističe, který je skvělým pomocníkem na keramické obklady v koupelně. Dá se využít všestranně i na jiné části bytu při jeho úklidu. Pára dokáže rozpustit mýdlo, ničí bakterie a vodní kámen ve sprchovém koutu, či na umyvadle. Sprchový kout není tak zbytečně vystaven působení dostupných agresivních přípravků.

Chemické čištění koupelny

sprchového koutu, či keramických obkladů

Mezi přírodní metody čištění koupelny můžeme řadit i čištění mechanické pomocí parního čističe, který je skvělým pomocníkem na keramické obklady v koupelně. Dá se využít všestranně i na jiné části bytu při jeho úklidu. Pára dokáže rozpustit mýdlo, ničí bakterie a vodní kámen ve sprchovém koutu či na umyvadle. Sprchový kout není tak vystaven zbytečně působení tradičních dostupných agresivních přípravků.

Pozor na plíseň

Váš sprchový kout, ve kterém se kumuluje vlhkost je vhodným útočištěm pro plíseň a špínu. Čištění sprchového koutu dá zabrat, jelikož je třeba velmi šetrně ošetřit povrch skla a také odtokové části, žlab, spáry, povrch obkladů a samotné baterie. Netřeba zapomínat, že na každý jiný povrch je třeba použít jiný typ přípravku. Při odstraňování nečistot vždy začínejte šetrnějším způsobem a tradičními čistícími prostředky.

V případě usazeného vodního kamene na sprchových kabinách, doporučujeme použít přípravek Aquatek TEKNO.CAL, který odstraní usedlý vodní kámen. Při čištění skel v sprchové kabině je vhodné použít přípravek Aquatek REMOV.GEL a sprchový kout bude jako nový.

My doporučujeme:

Přípravek na čištění proti vodnímu kameni

33,20 €

Čisticí prostředek na sklo

22,40 €