Sprchová vanička ano nebo ne

Společnost Aquatek má v nabídce hned několik typů sprchových vaniček. Mezi nejkvalitnější vaničky patří vaničky z litého mramoru.

Pokud se obáváte chladu při vstupování do vaničky nebo při sprchování se, vůbec tomu tak není. Já volím variantu puštění vody ve sprše před samotným sprchováním se a vůbec nepociťuji žádný nepříjemný studený chlad. Pokud se bojíte poškození vaničky při spadnutí předmětu, ujišťuji Vás, že všechny dnes používané výrobky jsou z plastu a mně osobně už vícekrát spadl sprchový šampon do vaničky a nic se nestalo.

Sprchová vanička BENT

Vaničky z litého mramoru - série HARD, TOP, BENT, LEVEL, FUSION si Vás získají svým jedinečným vzhledem. Položením přímo na podlahu máte pocit, že vanička byla vždy součástí Vaší koupelny a už jinou chtít nebudete. Svými vlastnostmi se přibližují keramickým vaničkám, které je tak řadí na druhé místo v kvalitě. Pokračujeme sérií SMC, která je pevná, odolná a stálá. Materiál, který se používá při výrobě se vrství na sebe a tak vzniká vanička, která má perfektní vlastnosti, kterými plastové vaničky předtím neoplývali. Vanička má výhodu v osazení, víte ji použít přímo na podlahu jako nízkou a moderní nebo pomocí nožiček a předního čela z ní uděláte samonosnou vyšší vaničku.

V posledním období se setkáváme s montáží sprchového koutu přímo na podlahu bez použití vaničky. Každý sprchový kout společnosti Aquatek lze použít přímo na podlahu, chci však upozornit na: Výšku daného modelu - pokud si zákazník volí vyšší vaničku, což je cca 16 cm, standardní výška sprchového koutu je 185 cm, spolu tak tvoří celek o výšce 201 cm . Pokud volí zákazník nižší vaničku, což je cca 3-4 cm nebo žádnou, doporučujeme použít výše sprchové kouty cca 190 až 210 cm, aby se nestalo, že při vstupování zákazník narazí hlavou do profilu nebo konzoly sprchového koutu nebo mu bude při sprchování voda vytékat vrchní částí sprchového koutu. Umístění sprchového žlabu - pokud si zvolíte žlab, nikdy ho neumisťujte u dveří Vašeho sprchového koutu. Je to proto, aby se nestalo, že Vám přebytečná voda bude vytékat přes dveře ven ze sprchového koutu. Třeba dát pozor i na vyspádování místa sprchování se a odtok žlabu, aby také nedošlo k mnou zmíněné situaci. Pokud bych Vám měla pomoci při rozhodování se o vaničce, tedy zda ano nebo ne, já osobně jsem za vaničku. Cena vaničky a sprchového žlabu je skoro stejná, ne-li nižší, životnost vaničky z litého mramoru se vyrovná životnosti keramické dlažby, kterou musíte použít při sprchovém žlabu, čištění a údržba vaničky je mnohem jednodušší než čištění spár v dlažbě a odolnost nasákavosti použitých materiálů vodou a celkového provedení po letech se více osvědčila u vaniček jako u samotných žlabů nebo odtokových kuliček.